Oksijen cenneti Kaz Dağları’nın eteklerinde kurulu beldemiz Altınoluk’ta hizmet veren HAYRİYE ŞAFAK YAŞLI BAKIMEVİ & HUZUREVİ 1 HAZİRAN 2004 tarihinden itibaren tam kapasite ile çalışmaya devam etmektedir. İkinci şubemiz ile hizmetlerimizi siz değerli dostlarımıza daha da kaliteli bir hale getirmiş bulunuyoruz. Oksijeni bol, nem oranı çok düşük, doğa harikası kaz dağları en iyi şekilde dinlenmenize imkan sağlıyoruz.

Şahin deresi Kanyonu, Altınoluk’u Dünyaya tanıtan ve bölgede Uluslararası sağlık turizmi yaratan bol oksijeniyle Allah’ın bu bölgeye sunduğu en önemli nimetlerden bir tanesi. İsviçre Alpleri’nden sonra Altınoluk’u dünyanın ikinci oksijen çadırına dönüştüren etkenlerin başında Şahin deresi Kanyonu geliyor. Beldede hava sirkülasyonunu sağlayan kanyon, Kaz Dağları’ndan çektiği çam kokulu oksijen yüklü havayı ovaya dağıtırken, denizden aldığı iyot kokusunu dağa çıkartarak bir çeşit baca görevi görüyor.

Karşılıklı hava sirkülasyonunu sağlayan 27 km uzunluğundaki Şahin deresi Kanyonu’nun yüksekliği 600 m, genişliği ise yaklaşık 700 m. Altınoluk’ta havadaki oksijen oranı yüzde 20,9 ile üst sınırı olan 21,00 olarak ölçülen( İstanbul Çapa ve Cerrahpaşa tıp fakülteleri ile İTÜ Kimya Mühendisliği 1990’da bölgedeki oksijen yoğunluğunu yüzde 21 olarak ölçtü. ) Altınoluk’un havası astım başta olmak üzere nefes alma güçlüğü çeken hastalara doğal şifa kaynağı oluyor.

Çevresi dünyanın birçok yerinde yetişmeyen ve Kaz Dağları’na özgü endemik şifalı bitkiler ve otlarla bezenmiş bu dünya harikası yerde rahat ve huzurlu bir şekilde dinlenmek sizin de hakkınız. Altınoluk’un havası oksijen deposu Altınoluk’un astımı tetikleyen polenleri, tozları içermeyen oksijen deposu havası ve iklim şartları astım hastalarına doğal şifa oluyor. Astımlı hastalar, Türkiye’de sadece Altınoluk’ta ilâca dahi gerek duymadan rahat nefes alıp vererek yaşayabiliyor. Kaz Dağları’nın yamacına profesörlerin tavsiyeleriyle ev kurup yerleşmiş hastalar burada doktorların ‘imkansız’ demesine rağmen hiç ilaç almadan yaşayabiliyor.. İşte profesörlerin bile imkânsız olarak nitelendirdiği hastaların iyileştiği, rahatça nefes alıp verdiği bol oksijenli doğa harikası yeri gelip görmeye ve işletmemizin sizlere sunacağı hizmetlerden yararlanmaya ne dersiniz.

Deneyimli sosyal hizmet uzmanları ve psikologlar; sakinlerimizin her türlü sorunları ile ilgilenip, çözüm yolları aramakta ve günlük yaşam aktivitelerini kendi başlarına yapabilmeleri için gerekli ortamı sağlamaktadırlar. Uzmanlarımız sakinlerimiz için sosyal ve kültürel aktiviteler düzenleyerek, aileleri ve toplumla olan ilişkilerini canlı tutabilmeleri için çalışmaktadırlar Tesislerimizde diyetisyenlerin denetiminde, deneyimli mutfak personeli ile sağlık kurallarına ve sakinlerimizin ihtiyaçlarına uygun olarak sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği sunulmaktadır. Yiyecek ve içecek konusunda hizmetin her aşamasında hijyen koşullarına uygunluk denetimleri yapılmaktadır Tesisimizde yer alan blokların her katında, sakinlerimizin ortaklaşa paylaştığı, diğer sakinlerle sohbet edip, birlikte vakit geçirdikleri, kitap ve gazete okudukları, televizyon seyredebildikleri dinlenme odaları vardır

Narlı Köyü, Kaz Dağları’nda yer alan, Edremit’e bağlı bir köy. Köyün bulunduğu alan, Kazdağı’nın batı tepelerinde denize bakan kısımda körfezi seyrediyor. Balıkesir’e 120 km, Edremit’e 32 km uzaklıkta olan köy, Balıkesir ile Çanakkale sınırı olan Mıhlı Çayı’nın doğusunda kalıyor. Narlı Köyü'nün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yok. Eski tapu kayıtlarına göre eskiden Biga Sancağı’nın Ayvacık kazasına bağlı olan köyün kuruluş tarihi de bilinmiyor.


İkinci şubemiz olan Menevşe Gül Huzurevi ve Yaşlı Bakımevimizi de oksijen cenneti olan kaz dağlarının eteğinde bulunan şirin Narlı Köyümüz de faaliyete geçirmenin onuru ve gururunu yaşıyoruz. Siz değerli sakinlerimize doğa ile içiçe olmanın fırsatını sunmak bizi mutlu ediyor.